Yardım Faaliyetleri

       İhvan-der, doğal afetler, insan eliyle gerçekleşen felaketler, savaşlar, açlık, susuzluk ve her türlü acil yardım konusunda yardıma muhtaç insanlara, kendisi veya eş yardım kuruluşları aracılığıyla ulaşmayı kardeşliğin gereği görmektedir.
IMG-20151007-WA0012
        İhvander, gelirini ihtiyaç sahibi aileler ve fakir-yetim öğrenciler yararına değerlendirmek üzere kermesler düzenlemektedir. Bir hayır yarışı olan bu kermeslerde satılan gıda, giyim, kırtasiye, çeyiz ve halı gibi eşyalar hayırsever vatandaşlarımızdan bağış olarak alınıp, uygun fiyatlarla satışı yapılmaktadır. Bu sayede bağış yapan, alışveriş yapan ve hizmette bulunan tüm herkesin Allah’ın rızası çizgisinde buluşmasına imkân sağlanmaktadır.
          Her yıl ramazan ayında hayırsever vatandaşlarımızın katkıları ile hazırlanan yardım paketleri önceden tespit edilen muhtaç ailelere titizlikle ulaştırılmaktadır. Böylece zengin ve fakir arasında bir bağ, bir köprü kurulmaktadır.
IMG-20151007-WA0013
        İhvander, mazlum ve yardıma muhtaç kim olursa olsun kardeş olma prensibiyle yarımlarını sadece yurtiçi değil yurtdışına da taşımıştır. 2010 yılında Gazze ablukasını delmek için yola çıkan Mavi Marmara için kermes düzenleyen ihvander aynı zamanda Suriye savaşından olumsuz etkilenen Suriye halkına her yıl düzenli olarak yardım götürmektedir.  Gerek tek başına gerekse kardeş kuruluşlarla beraber 2011 yılından bu yana 10’dan fazla insani yardım tırını Suriye’deki yardıma muhtaç insanlara ulaştırmıştır.